Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Jeżeli chodzi natomiast o umowy z zakresu prawa autorskiego

Jeżeli jednak okaże się, iż wartość prawa majątkowego objętego zapisem wyczerpuje prawie łączną wartość wszystkich dóbr wchodzących w skład masy spadkowej, zapis taki uznaje się za testament ustanowiony na rzecz niedoszłego zapisobiercy, który traktowany jest jak spadkobierca powołany do całego spadku (por. art. 961 KC).

Jeżeli chodzi natomiast o umowy z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych, to na ich treść składają się postanowienia, kształtujące wzajemne prawa i obowiązki stron. Podstawowy problem z punktu widzenia treści umów stanowi jej odpowiednie rozbudowanie i wynikające z niego skutki prawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *